VISI prezentowane z ramieniem pomiarowym Hexagonu podczas targów PLASTPOL 2018

22 maja rozpocznie się XXII edycja Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL. Podczas tegorocznej edycji na stoisku D-72 zaprezentowana zostanie najnowsza wersja oprogramowania VISI 2018 R2, którego możliwości zostaną przedstawione m.in. podczas współpracy z ramieniem pomiarowym Hexagonu – Romer Absolute Arm.

Wydarzenie w Targach Kielce to dziś najważniejsze i największe dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych targi w Polsce, wydarzenie niezwykle cenione w Europie. Jego zakres branżowy obejmuje nie tylko technologie, maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw sztucznych, ale także segment opakowań, wzornictwo, tworzywa sztuczne i recykling oraz przetwórstwo gumy.

Podczas tegorocznej edycji targów na stoisku VISI w dniach 23-24 maja oprócz najnowszej wersji oprogramowania VISI prezentowane będzie również ramie pomiarowe Hexagonu, które doskonale współpracuje z VISI 2018 R2. Romer Absolute Arm z powodzeniem stosowane jest, gdy zachodzi potrzeba przeprowadzenia kontroli jakości, weryfikacji na maszynie, inżynierii odwrotnej czy modelowania 3D.

Romer Absolute Arm umożliwia uchwycenie cyfrowego obrazu 3D danego elementu, a następnie zaimportowanie go do oprogramowania VISI, które pozwala na tworzenie powierzchni bazując na chmurze punktów. Funkcje VISI pozwalają również na swobodną obróbkę wygenerowanych powierzchni oraz zamykanie modelu powierzchniowego do bryły – mówi Tomasz Tomicki, Product Manager w VISI Polska.

Oprogramowanie VISI umożliwia bezpośrednie pobranie siatki z Romer Absolute Arm, co z kolei pozwala na zastosowanie inżynierii odwrotnej do utworzenia powierzchni. Rozwiązanie to z powodzeniem wykorzystywane jest w procesie produkcji elementów z tworzyw sztucznych, co pozwala przebudować narzędzie, w przypadku gdy pierwotny projekt okaże się wadliwy.

Poprzedni | Następny