VISI Machining 2D - Pobierz dokumentację

Machining 2DDokumentacja techniczna opisuje moduł Machining 2D (Obróbka 2D) oprogramowania VISI. Pokazuje ona jak poruszać się w CAM Nawigatorze oraz omawia szczegółowe zagadnienia odnośnie podejścia do obróbek 2 i 2,5D. Zaznajomienie się z dokumentacją pozwoli użytkownikowi poznać poszczególne opcje pól parametrów danej strategii obróbkowej

Automatyczne rozpoznawanie cech

Cechy do obróbki są automatycznie rozpoznawane przez program, grupowane i dodawane do okna dialogowego. Każda cecha posiada swoje indywidualne parametry wymiarowe.

Machining 2D

Compass Technology

Technologia Compass odpowiada za automatyczne zdefiniowanie operacji obróbkowych dla wybranego projektu. Operacje posiadają już założone naddatki na kolejną obróbkę oraz dobrane narzędzia skrawające, np. po obróbce kieszeni narzędziem o dużej średnicy umożliwiającej wydajne usuwanie materiału następuje obróbka po konturze narzędziem o średnicy, która umożliwi wybranie całego materiału w narożach.

Machining 2D

Analiza toru narzędzia

Ścieżka narzędzia może zostać przesymulowana z pozycji analizy toru narzędzia. Jest to symulacja nieuwzględniająca ubytku materiału. Ma na celu wizualne przedstawienie przebiegu ścieżek narzędzia (ruchów roboczych, dojazdów, przejazdów czy odjazdów). Analizą toru narzędzia można przycinać ścieżki wyznaczonym profilem lub między wybranymi punktami. Istnieje również możliwość zmiany wartości posuwu narzędzia na danym torze w określonym wybranymi punktami przedziale. Można przefiltrować wyświetlanie ścieżek pod względem charakterystyki toru: liniowy, kołowy czy helisowy. To tylko niektóre z opcji analizy toru narzędzia.

Machining 2D

Symulacja kinematyczna obróbki

Zaprogramowane ruchy narzędzia mogą zostać przesymulowane, a ewentualne kolizje wyeliminowane dzięki pełnej symulacji kinematycznej. Dostępny jest spis wszystkich operacji, gdzie można przejść do symulacji konkretnej pozycji.

Machining 2D

VISI Machining 2D pozwoli na kompleksową obróbkę płyt z elementami o wymiarach 2 i 2,5D. W celu zaprogramowanie obróbki wystarczy użyć tylko trzech opcji: dodania modelu do obróbki, automatycznego wygenerowania cech oraz włączenia technologii Compass. Więcej na ten temat dowiecie się Państwo pobierając dokumentację.

Prosimy wypełnić formularz, aby uzyskać dostęp do Dokumentacji VISI Machining 2D


Your Details
spinner


Data Protection Please indicate your permission for the storage of your details provided in connection with this form.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu w celach marketingowych przez Spółkę VERASHAPE Tomasz Szymański, z siedzibą w Rzeszowie, ul. Wyspiańskiego 27a, 35-111 Rzeszów, zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO).