praca z VISI symulacja z VISI zarząd firmypraca z VISIpraca z VISI

VISI w produkcji narzędzi do tłoczenia i formowania

Firma Volker Gehlen Werkzeugbau GmbH to wiodący producent narzędzi i dostawca innowacyjnych rozwiązań dla branży tłoczenia i formowania na rynku niemieckim. Korzystając z pakietu oprogramowania VISI CAD/CAM firma znacznie obniżyła całkowite koszty każdego projektu i ułatwiła wdrażanie innowacyjnych pomysłów projektowych.

Spektrum działań firmy obejmuje doradztwo technologiczne, budowę prototypów oraz kompletnych przyrządów, które poddawane są wielu próbom i testom zanim zostaną dostarczone do klienta. Pomimo dużej konkurencji firma pozostaje w czołówce dostawców narzędzi na rynku niemieckim. Jak mówi Dyrektor Zarządzającego Volker Gehlen Werkzeugbau GmbH kluczowym czynnikiem sukcesu firmy była wymiana wszystkich stanowisk CAD/CAM na jedno zintegrowane rozwiązanie VISI, które dedykowane jest na rynek przyrządów oraz form wtryskowych.

Dzięki oprogramowaniu VISI czas realizacji projektu jest nieporównywalnie krótszy niż przed wdrożeniem systemu. Pozwoliło nam to zyskać przewagę konkurencyjną oraz znacznie lepszą pozycję wśród producentów narzędzi na rynku niemieckim – mówi Volker Gehlen, Dyrektor Zarządzający w Volker Gehlen Werkzeugbau GmbH.

Hala produkcyjna firmy wyposażona jest w przeglądarkę VISI, która służy do sprawdzania modeli CAD w środowisku elektronicznym w celu kontroli konstrukcji danego przyrządu. Ponadto każdy konstruktor posiada stację roboczą wyposażoną w moduł VISI Progress do modelowania oraz do projektowania przyrządów wielotaktowych, w którym tworzony jest układ taśmy oraz kompletna konstrukcja całego przyrządu.

Dodatkowe stacje robocze obsługują modelowanie oraz obróbkę 3D, gdzie generowane są programy NC na frezarki sterowane numerycznie. Ponadto moduł VISI PEPS-Wire, umożliwia programowanie obróbki na wycinarki drutowe firmy Sodick – jedna z nich AQ 1200L jest w stanie obrabiać detale o szerokości ponad 1,3m z maksymalną wagą do 4 ton.

Firma Volker Gehlen Werkzeugbau GmbH korzysta również z modułu VISI Compass, który przeznaczony jest do automatyzacji produkcji. Przetwarza dane wyjściowe i parametry domyślne w celu utworzenia automatycznego programu NC dla operacji wiercenia, frezowania i geometrii do wycinania drutowego.

Wspieramy naszych klientów od oryginalnego pomysłu aż po gotowy produkt. VISI odgrywa kluczową rolę na początku tego procesu, pomagając nam przeprowadzić studium wykonalności i ocenę 3D, aby na wczesnym etapie potwierdzić, że wszystkie elementy będą współpracowały poprawnie – wyjaśnia Volker Gehlen.

Zastosowanie oprogramowania VISI daje możliwość bardziej elastycznego reagowania na wymagania klientów co przekłada się na wydajność produkcji. Możliwość bezproblemowego importowania danych do systemu VISI pozwala pracować z różnorodnymi plikami klientów przy jednoczesnej redukcji czasu.

Visi znacznie upraszcza realizację naszych pomysłów i przyspiesza optymalizację narzędzi, przez co następuje redukcja kosztów, które ponoszą nasi klienci, a my tym samym stajemy się bardziej konkurencyjni na rynku – podsumowuje Volker Gehlen.

Poprzedni | Następny