Modelowanie VISI Frezowany element Toczony element Wymiarowanie Podzespoły motoryzacyjne

VISI w TapeMaster

Przedsiębiorstwo TapeMaster funkcjonuje w amerykańskim mieście Troy już 40 lat. Zdobyło renomę w wytwarzaniu precyzyjnych prototypów dla motoryzacji, przemysłu ciężkiego, a także producentów sprzętu i oprzyrządowania.

Do grona klientów TapeMaster należą: Textron Lycoming, Pratt & Whitney, General Motors czy Catepillar.

Park maszynowy przedsiębiorstwa stanowi 11 maszyn CNC, w tym cztery dwuwrzecionowe tokarki pionowe i sześć frezarek pionowych CNC, a także poziomą frezarkę CNC z wymiennikiem palet. Posiadane tokarki pozwalają obrabiać elementy o średnicy od 0,25 do 25 cali. Frezarki natomiast skrawają przedmioty o rozmiarach do 40 x 20 x 25 cali.

Utrzymanie jak najniższych kosztów wytwarzania przy stale rosnącej jakości produktów wymaga stosowania nowatorskich maszyn, narzędzi i efektywnych technologii skrawania. Dlatego też w ostatnich latach podjęto decyzję o zmianie dotychczas użytkowanego systemu CAD/CAM. Powodem niezadowolenia było przede wszystkim ograniczone wsparcie i niewielka ilość aktualizacji.

W ramach poszukiwań nowego oprogramowania, specjaliści z TapeMaster wzięli udział w demonstracji możliwości oferowanego przez Vero Software oprogramowania VISI. Poza niezrównaną łatwością użytkowania, program VISI dał się poznać jako efektywne narzędzie, optymalizujące czas produkcji o nawet 90%. Programowanie obróbki elementu testowego, które wcześniej trwało 3 godziny, z VISI przebiegło w 10 minut.

Postanowiono wdrożyć w TapeMaster oprogramowanie VISI. Przeszkolenie pracowników z obsługi nowego systemu przebiegło sprawnie i szybko. Dalsze kroki skierowano w kierunku wykorzystania dostępnych teraz, najnowszych osiągnięć inżynierii. VISI dało TapeMaster zdolność do dystrybucji obliczeń ścieżki narzędzi na wiele, podłączonych do sieci komputerów. Dzięki technologii COMPASS, zautomatyzowano proces doboru operacji w odniesieniu do wykrytych cech technologicznych modelu. Ponadto system ten pozwolił wreszcie inżynierom TapeMaster bezproblemowo pracować z plikami CAD 3D, dostarczanymi przez klientów w różnych formatach.

Od chwili wdrożenia VISI Wiceprezes ds. technicznych Daniel Galli, wraz ze swoimi pracownikami, uzyskali możliwość przygotowania całego procesu produkcyjnego w jednym programie CAD/CAM. Odtąd zespół ma również możliwość obrabiania skomplikowanych elementów, czego poprzednie oprogramowanie nie zapewniało.

„Niezależnie od tego, z jakim projektem mamy do czynienia – z VISI wykonamy zadanie w terminie. Każde zadanie dzielimy na szereg operacji. System ten wspomaga nas przy tworzeniu rysunków technologicznych, programowaniu operacji obróbczych, a także podczas procesu ofertowania. VISI określa rozmiar półfabrykatu, dobiera oprzyrządowanie i określa kolejność czynności obróbczych. To wszystko daje firmie efektywność, co pozwala oszczędzić czas i pieniądze.”

Jak podkreśla zarząd, VISI daje firmie TapeMaster zdolność skutecznego konkurowania w swojej branży. Umacnia relację z klientami i pozwala zdobywać nowych zleceniodawców.

Osiągnięte korzyści

  • Redukcja czasu trwania obróbki.
  • Terminowa realizacja zamówień.
  • Zdobywanie nowych klientów.

Więcej o firmie: www.tapemastercnc.com

 

Poprzedni | Następny