Projektowanie Zespół projektowy Rob przy komputerze Projekt VISI

VISI wsparciem dla motoryzacji

Firma Vector Mold Design to kanadyjski producent form oraz komponentów dla przemysłu motoryzacyjnego. Proces projektowania w firmie wspomagany jest przez wykorzystanie oprogramowania VISI.

Producent korzysta z moduł VISI Mould, który oferuje rozwiązania do kompletnego projektowania form wtryskowych w oparciu o specyficzne dla branży zautomatyzowane czynności, prowadzące projektanta przez cały proces. Oparte na unikalnym rozwiązaniu VISI biblioteki parametrycznych komponentów umożliwią projektantowi dynamiczne konstruowanie elementów rozformowujących podcięcia i możliwość natychmiastowego podglądu ich wpływu na konstrukcję formy.

Wśród zautomatyzowanych funkcji dostępnych w VISI Mould system posiada możliwość redukcji liczby powtarzających się zadań projektanta dzięki zastosowaniu „inteligentnych” standardowych komponentów pochodzących od szerokiej gamy dostawców. Długość śrub, kołków i innych elementów dopasowuje się automatycznie do różnych grubości płyt.

Często zdarza się, że zespół projektowy Vector Mold Design wykorzystuje zeskanowane dane z wcześniej uformowanej części w celu odtworzenia lub ulepszenia projektu formy lub elementu. VISI daje możliwość importu zeskanowanych danych w formacie pliku STL.

Producent szczególnie ceni sobie łatwość programowania w VISI oraz szybkość ładowania plików, dzięki czemu praca z systemem jest przyjemna i płynna.

VISI doskonale wpasowało się w standardy naszej firmy, jest łatwe w obsłudze, a pliki VISI są zdecydowanie mniejsze niż pliki innych systemów co znacznie usprawnia cały proces projektowy – mówi Rob Rammeloo, właściciel Vector Mold Design.

Zdolność VISI do pracy z szeroką gamą interfejsów CAD ułatwia zachowanie integralności importowanych danych dla prawie każdego dostawcy. Ponieważ VISI odrzuca użycie uszkodzonych danych podczas procesu importowania, projektanci mogą mieć pewność, że rozpoczynają projekt z możliwie najlepszymi informacjami.

Firma Vector Mold Design korzysta z funkcji porównywania w VISI, która daje możliwość załadowania dwóch modeli (brył lub powierzchni) i sprawdzenia różnic pomiędzy nimi. Wszelkie różniące się fragmenty modeli są wyróżnione przy pomocy nowego koloru. Zmiana przeźroczystości modeli pozwala na szybką identyfikację zmian projektowych.

Inżynierowie firmy Vector Mold Design wykorzystują także moduł VISI do symulacji wtrysku, aby obniżyć koszty i dobrać optymalne warunki do zaprojektowania formy wtryskowej. Wykorzystanie poszczególnych modułów z szerokiego portfolia oprogramowania VISI pozwoliło firmie usprawnić proces produkcyjny, a także zwiększyć wydajność i konkurencyjność.

Niewiele rozwiązań CAD/CAM daje możliwość przygotowania projektu w tak łatwy i szybki sposób jaki zapewnia system VISI, w którym narysowanie sześcianu zamyka się w zaledwie 3 kliknięciach myszką – dodaje Rob Rammeloo.

 

Poprzedni | Następny