praca z VISI symulacja z VISI zarząd firmypraca z VISIpraca z VISIpraca z VISIpraca z VISIpraca z VISI

VISI wykorzystywane w produkcji form wtryskowych firmy Formaplex

Firma Formaplex to wiodący producent form wtryskowych wykonywanych z aluminium i stali. Firma realizuje specjalistyczne projekty obróbki skrawaniem dla branży motoryzacyjnej oraz lotniczej tworząc komponenty małogabarytowe, takie jak wsporniki i mocowania, a także elementy zderzaków czy pulpity sterownicze. W codziennej pracy inżynierów firmy wspiera oprogramowanie VISI.

Firma Formaplex specjalizuje się w zapewnianiu pełnego wsparcia projektowego i doradztwa w sprawie oprzyrządowania, w tym analizy przepływu tworzyw sztucznych oraz zarządzania projektami logistycznymi od projektu przez pomiar i testowanie narzędzi po produkcję. Park maszynowy firmy wyposażony jest w 40 maszyn sterowanych numerycznie zarówno 3 jak i 5-osiowych umiejscowionych w 3 osobnych budynkach na łącznej powierzchni 5 000 metrów kwadratowych.

Inżynierowie firmy Formaplex korzystają z opatentowanej technologii firmy Vero, używając modułu do symulacji wtrysku, aby obniżyć koszty i dobrać optymalne warunki do zaprojektowania formy wtryskowej. VISI Flow jest narzędziem przewidywania wykorzystywanym do analizy przed i po produkcji formowanych wtryskowo komponentów tworzywowych.,/p>

VISI Flow ma zasadnicze znaczenie dla zapewnienia długotrwałej integralności form - symulacja wtrysku zapewnia opłacalne i niezawodne projekty oraz optymalne parametry wtrysku – mówi Adrian Chapman, Dyrektor Techniczny z Formaplex.
Ryzyko uszkodzenia form do aluminium jest wysokie w przypadku, gdy zostaną one wypełnione z niewłaściwej pozycji, w niewłaściwej kolejności lub przez nadmierne ciśnienie przy nieodpowiedniej sile docisku wtryskarki. Powierzchnia podziału w łatwy sposób może ulec uszkodzeniu poprzez tzw. „rozsadzenie” formy. VISI Flow pokazuje nam wszystkie potencjalne problemy produkcyjne, takie jak linie łączenia, pułapki powietrzne oraz najlepszą lokalizację punktu wtrysku, zanim forma zostanie wyprodukowana – dodaje Adrian Chapman.

Inżynierowie Formaplex korzystają z funkcji do podziału formy, w celu utworzenia powierzchni podziału, co pozwala im szybko zaprojektować rdzeń i matrycę, a następnie suwaki, wypychacze skośne i pozostałe elementy formujące. System VISI wspiera proces projektowania i produkcji opraw dostosowanych do procesu inspekcji, zapewniając wysoką dokładność i powtarzalne tolerancje.

VISI bezproblemowo obsługuje dane CAD, które firma otrzymuje od swoich klientów w różnych formatach, co znacznie zwiększa szybkość i podnosi wydajność projektowania. Gotowy model CAD zaprojektowanego oprzyrządowania zostaje przesłany na halę produkcyjną co pozwala na wykonanie programów obróbkowych z wykorzystaniem technologii HSM i algorytmów wygładzających ścieżki 3 i 5 osiowe.

VISI dostarcza kluczowe informacje na etapie projektowania i wspiera cały proces formowania, który ostatecznie umożliwia osiągnięcie zamierzonego efektu końcowego . W ciągu pierwszego miesiąca stosowania VISI Flow do analizy prawidłowego procesu wypełniania formy i maksymalizacji parametrów, byliśmy w stanie odrobić koszt oprogramowania – mówi Adrian Chapman, Technical Director w Formaplex.

Poprzedni | Następny