praca z VISI symulacja z VISI zarząd firmypraca z VISIpraca z VISI

Włoska firma upraszcza skomplikowane projekty z VISI

SIET to włoska firma specjalizująca się w precyzyjnej obróbce komponentów mechanicznych, producent przetwarza wszelkiego rodzaju tworzywa sztuczne i metale, w tym trudne w obróbce tytan i wolfram. Wszystkie komponenty wytwarzane są za pomocą frezarek i tokarek sterowanych numerycznie (CNC) oraz szlifierek precyzyjnych. Jak przyznaje założyciel, sukces firmy jest wynikiem inwestycji w odpowiednie oprogramowanie.

W celu tworzenia projektów 3D firma SIET zainwestowała we w pełni zintegrowane oprogramowanie VISI CAD/CAM. Pracując w systemie VISI nie ma potrzeby opuszczania jednego środowiska roboczego w celu przełączania między różnymi funkcjami CAD i CAM.

Specjaliści z firmy SIET bardzo cenią sobie symulację obróbki w oprogramowaniu VISI, która obejmuje nie tylko usuwanie naddatku, ale także pokazuje całą przestrzeń roboczą maszyny na ekranie, wraz ze stołem roboczym, systemem mocowania i oprawkami narzędzi.

Środowisko kinematyczne jest istotne, nie tylko po to, aby nie doszło do kolizji, ale także do zbadania obszaru obrabianego przedmiotu i natychmiastowego zbadania czy wszystkie powierzchnie są właściwie obrabiane. Dotyczy to w szczególności maszyn 5-osiowych, które mają wyższą wydajność niż maszyny 3-osiowe, na przykład, aby pokazać ruchy ścieżki narzędziowej, które nie zawsze są łatwe do przewidzenia – mówi Simone Nencioni założyciel SIET.

Firma działa w wielu branżach, m.in. w produkcji silników do samochodów elektrycznych i łopatek turbin dla sektora energetycznego, gdzie funkcje projektowania CAD VISI są nieocenione w budowaniu złożonych kształtów o wysokiej jakości definicji powierzchni.

Środowisko VISI CAD umożliwia prostą modyfikację geometrii modelu, co w połączeniu z zaawansowanymi możliwościami modelowania VISI znacznie ułatwia obróbkę w naszej firmie - podsumowuje Simone Nencioni.

 

Poprzedni | Następny