VISI Machining 5 Axis ImageVISI Machining 5-Axis ImageVISI Machining 5-Axis Image

PDFVISI Obróbka 5 Osi

Zaawansowane rozwiązania oprogramowania CAD/CAM dla przemysłu

Obróbka w 5 osiach uważana jest za zaawansowaną technologię i najlepiej nadaje sie do przemysłu lotniczego i motoryzacyjnego. Obróbka w 5 osiach ma wiele zalet z których wszystkie są obecnie stosowane przy produkcji form wtryskowych i narzędzi postępowych. Obróbka VISI zapewnia operatorowi produktywne rozwiązania do tworzenia wysoce wydajnych ścieżek z zaawansowaną kontrolą kolizji dla najbardziej złożonych danych.

 

Zapytaj o ofertę VISI

 

VISI Obróbka 5-osiowa - Funkcje w skrócie:

  • Rozbudowany interfejs CAD

  • Konwersja ścieżki narzędzia z 3D do 5 osi

  • 5 osiowa obróbka zgrubna i wykańczająca

  • Wiele opcji narzędzi uchylnych

  • Pełna kontrola wyżłobień

  • Optymalizacja ścieżki narzędzia

  • Symulacja kinematyczna

  • Konfigurowalne postprocesory

  • Niezawodny i efektywny kod NC

  • Raporty HTML i XLS

 

Szeroka gama interfejsów CAD. VISI może bezpośrednio pracować na plikach z Parasolida, IGES, CATIA v4 i v5, Pro-E, UG, STEP, Solid Works, Solid Edge, ACIS, DXF, DWG, STL i VDA. Szeroka gama interfejsów zapewnia że użytkownik może pracować z danymi od niemal każdego dostawcy. Dla kompleksowego programowania 5 osi często konieczne jest dostosowanie geometrii więc przedsiębiorstwa pracujące na złożonych projektach będą mogły obrabiać dane CAD w prosty sposób.

Głębokie gniazdo/obróbka rdzenia. Wiele skomplikowanych form zawiera głębokie obszary gniazd i małe promienie które muszą być poddane obróbce narzędziami o małej średnicy. Generalnie będzie się to wiązać z użyciem dłuższych narzędzi które zwiększają ryzyko odkształcenia i niewystarczającej obróbki powierzchni. Obrabiając pod innym kątem, głowica może być obniżona i wykrywanie kolizji automatycznie przechyli narzędzie i uchwyt od detalu. Główną zaletą tej strategii jest stosowanie krótszych narzędzi, które zwiększają sztywność narzędzia, zmniejszają wibracje i odkształcenia. W rezultacie, stałe obciążenie wióra i wyższa szybkość cięcia, które można uzyskać ostatecznie zwiększają trwałość i wytwarzają powierzchnie o wysokiej jakości. W bardziej płytkich obszarach większe frezy kuliste mogą być użyte z małym kątem. Główną zaletą tej metody jest mniejsza liczba przejazdów ścieżki narzędzia, które również skraca czas obróbki i poprawia jakość powierzchni.

Konwersja z 3 do 5 osi. Wszystkie ścieżki narzędzia 3D mogą być konwertowane do obróbki w 5 osiach, które znacznie zwiększają liczbę dostępnych strategii. Przy użyciu tej metody stosuje się technologię obróbki HSM dla 5 osiowych ścieżek narzędzia. Konwersja z 3D do 5 osi zapewnia inteligentne wykrywanie kolizji i automatyczne przechylenie od obrabianego elementu tylko w razie takiej potrzeby. Ten rodzaj półautomatycznej ścieżki przyśpiesza programowanie i skraca czas nauki.

Obróbka wirnika. VISI udostępnia wszystkie narzędzia niezbędne do udanej obróbki wirnika w 5 osiach. Wysoka jakość powierzchni, ograniczona przestrzeń i kątowe ruchy osi obrotu sprawiają ze obróbka wirników jest jednym z najbardziej złożonych zadań w 5 osiach. VISI tworzy każdą ścieżkę narzędzia z równomiernego rozkładu współrzednych. Poprzez wysłanie sprawnego i skutecznego kodu NC do sterowania maszyną, zmniejszone zostaną niepotrzebne wibracje i wpływ na cienką geometrię żebra.

Obróbka indeksowana. Obróbka indeksowana 5 osiowa pozwala na użycie ścieżek narzędzia z obróbki 3 osiowej z możliwością ustalenia detalu pod różnym katem co pozwala na  obniżenie wielu ustawień. Automatyczne ukierunkowanie głowicy do położenia znacznie skraca czas obróbki i zmniejsza zapotrzebowanie na wiele narzędzi. Podobnie do obróbki indeksowej 5 oś umożliwia również obróbkę podcięć i korzystanie z krótszych frezów do lepszego wykończenia powierzchni.

Kontrola kolizji. Najmniejszy ruch freza może prowadzić do znacznego ruchu we wszystkich 5 osiach maszyny, każdy ruch jest wzmocniony za pośrednictwem narzędzia, uchwytu i wrzeciona. W przypadku kolizji VISI udostępnia wiele metod unikania jej przy użyciu płynnych ruchów osi. Strategie unikania kolizji m.in. wycofanie freza wzdłuż osi narzędzia, przechylenie narzędzia i wyciągnięcie narzędzia od obrabianego kawałku w określonym kierunku. Poza automatycznym unikaniem kolizji, obrót osi może być ograniczony w zdefiniowanych przez użytkownika granicach.

Konfigurowalne postprocesory i arkusze. Obszerna biblioteka postprocesorów jest dopasowana do większości obrabiarek. Ponadto wszystkie postprocesory są w pełni konfigurowalne do indywidualnych wymagań. Dostosowane postprocesory można zapisać do pojedynczych obrabiarek. Ustawienie arkuszy jest automatycznie generowane z informacjami o położeniu punktu zerowego, oprzyrządowania, cyklach, itp. Zawartość i układ arkuszy skonfigurować można dostosowując do potrzeb każdego użytkownika i zapisać w formacie HTML lub XLS.

Symulacja kinematyczna. Weryfikacja ścieżki narzędzia może być stosowana przy użyciu rzeczywistych wymiarów i ograniczeń maszyny oraz symulacji kinematycznej. Narzędzie tnące, uchwyt, przyrządy i wyposażenie mogą być sprawdzane podczas uruchomienia wyświetlenia kinematycznego. Wszelkie zagłębienia ścieżki narzędzia przed półfabrykatem, narzędzia lub jakiejkolwiek innej części obrabiarki będzie graficznie wyświetlone. 

 

Zapytaj o ofertę VISI