VISI Progress - Pobierz dokumentację

VISI Progress - dokumentacja

Dokumentacja techniczna opisuje moduł Progress oprogramowania VISI. Omawia ona szczegółowe zagadnienia odnośnie analizy detalu przeznaczonego do przeróbki plastycznej. Zaznajomienie się z dokumentacją umożliwi użytkownikowi bardziej wydajne projektowanie narzędzi postępowych dzięki zaawansowanemu modułowi VISI Progress.

 

Analiza detalu – pozwala na szybkie i zaawansowane rozwinięcie detalu o zagięciach liniowych w założonych przez konstruktora etapach.

VISI Progress

Analiza taśmy – jako kolejna funkcjonalność pozwala na utworzenie dynamicznej taśmy z zawarciem operacji wykrawania czy zginania. Dodatkowo możemy zoptymalizować ułożenie elementów na taśmie pod względem wielkości odpadu.

VISI Progress

Używając funkcji Wytłaczanie walcowe przeprowadzimy proces wytłaczania elementu o kształcie cylindrycznym w kolejnych taktach, aby nie doprowadzić do pęknięcia wytłoczki.

VISI Progress

Odnosząc się do kołnierzy o krzywiźnie nieliniowej zastosujemy polecenie Rozwijanie kołnierza nieliniowego lub Rozwijanie kołnierza na krzywej wzdłuż kierunku, co pozwoli nam na zdefiniowanie kroków kształtowania elementów o wspomnianej krzywiźnie w zależności od zastosowanego kąta przetłoczenia.

VISI Progress

Funkcjonalność modułu Blank umożliwia uzyskanie rozwinięcia detalu z analizą pocienienia ścianek i ze zlokalizowaniem ewentualnych pęknięć.

VISI Progress

Mając przeanalizowane detale możemy przejść do konstrukcji narzędzia postępowego z wykorzystaniem funkcji Progress Tool, gdzie użyjemy wcześniej zdefiniowanej taśmy. Dzięki wbudowanym zestawom płyt oraz elementom standardowym do tłoczników w szybki sposób utworzymy narzędzie.

VISI Progress

Moduł Progress oprogramowania VISI pozwoli Państwu na szybką konstrukcję narzędzia postępowego, a co najważniejsze na zaprojektowanie go bez ponownego wprowadzania korekt związanych np. ze zwiększaniem liczby kroków. Pomogą w tym wbudowane funkcjonalności odnośnie odsprężynowania oraz analizy pocienienia i pęknięcia wytłoczki. Więcej na ten temat dowiecie się Państwo pobierając dokumentację.

 

Prosimy wypełnić formularz, aby uzyskać dostęp do Dokumentacji VISI Progress


Your Details
spinner


Data Protection Please indicate your permission for the storage of your details provided in connection with this form.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu w celach marketingowych przez Spółkę VERASHAPE Tomasz Szymański, z siedzibą w Rzeszowie, ul. Wyspiańskiego 27a, 35-111 Rzeszów, zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO).